ТЕСТ
Для учасників серії безкоштовних майстер-класів
ТОП-10 помилок у нарахуванні зарплати, відпускних, лікарняних
ТЕСТ
Ви впевнені що нараховуєте зарплату, лікарняні та інші виплати правильно?
Перевірити себе
Працівник подав заяву з проханням виплачувати йому заробітну плату один раз на місяць у зв'язку із сімейними обставинами. Роботодавець:
Не правильно :(
У статті 115 КЗпП визначено вимогу виплачувати заробітну плату працівникам регулярно в робочі дні, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, який не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Правильно :)
У статті 115 КЗпП визначено вимогу виплачувати заробітну плату працівникам регулярно в робочі дні, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, який не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Не правильно :(
У статті 115 КЗпП визначено вимогу виплачувати заробітну плату працівникам регулярно в робочі дні, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, який не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Не правильно :(
У статті 115 КЗпП визначено вимогу виплачувати заробітну плату працівникам регулярно в робочі дні, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, який не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Далі
Перевірити
Дізнатись результат
Працівник за неосновним місцем роботи (сумісник), який працює по 4 години на день (із понеділка по п'ятницю), у штатному розписі має 0,5 штатної одиниці та посадовий оклад 12 тис. грн (для повної ставки). За поточний місяць працівник відпрацював 20 днів у місяці із нормою 159 годин. У табелі обліку робочого часу 80 годин фактично відпрацьованого часу. Нарахована зарплата складає:
Не правильно :(
Відповідно до ст. 102-1 КЗпП працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.
Правильно :)
Відповідно до ст. 102-1 КЗпП працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.
Не правильно :(
Відповідно до ст. 102-1 КЗпП працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.
Не правильно :(
Відповідно до ст. 102-1 КЗпП працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.
Далі
Перевірити
Дізнатись результат
Фізичній особі нараховано винагороду за договором ЦПХ у розмірі 2000 грн за період із 20 березня по 3 квітня. Нарахування ЄСВ складає:
Не правильно :(
Відповідно до п. 2 ст. 7 Закону про ЄСВ для осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами, які отримують дохід за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення доходу, виплаченого за результатами роботи, на кількість місяців, за які він нарахований.
Не правильно :(
Відповідно до п. 2 ст. 7 Закону про ЄСВ для осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами, які отримують дохід за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення доходу, виплаченого за результатами роботи, на кількість місяців, за які він нарахований.
Правильно :)
Відповідно до п. 2 ст. 7 Закону про ЄСВ для осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами, які отримують дохід за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення доходу, виплаченого за результатами роботи, на кількість місяців, за які він нарахований.
Не правильно :(
Відповідно до п. 2 ст. 7 Закону про ЄСВ для осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами, які отримують дохід за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення доходу, виплаченого за результатами роботи, на кількість місяців, за які він нарахований.
Далі
Перевірити
Дізнатись результат
Працівник звільнився 3 квітня. Зарплата склала 500 грн. Компенсація за дні невикористаної відпустки - 2000 грн. Вихідна допомога - 5000 грн. Нарахування ЄСВ становить:
Правильно :)
Відповідно до п. 4 постанови КМУ № 1170, яким затверджено перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, вихідна допомога не підпадає під базу нарахування ЄСВ.
Доплата ЄСВ не здійснюється у місяці, якщо працівника прийнято не з першого робочого дня та звільнено не останнім робочим днем звітного місяця.
Не правильно :(
Відповідно до п. 4 постанови КМУ № 1170, яким затверджено перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, вихідна допомога не підпадає під базу нарахування ЄСВ.
Доплата ЄСВ не здійснюється у місяці, якщо працівника прийнято не з першого робочого дня та звільнено не останнім робочим днем звітного місяця.
Не правильно :(
Відповідно до п. 4 постанови КМУ № 1170, яким затверджено перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, вихідна допомога не підпадає під базу нарахування ЄСВ.
Доплата ЄСВ не здійснюється у місяці, якщо працівника прийнято не з першого робочого дня та звільнено не останнім робочим днем звітного місяця.
Не правильно :(
Відповідно до п. 4 постанови КМУ № 1170, яким затверджено перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, вихідна допомога не підпадає під базу нарахування ЄСВ.
Доплата ЄСВ не здійснюється у місяці, якщо працівника прийнято не з першого робочого дня та звільнено не останнім робочим днем звітного місяця.
Далі
Перевірити
Дізнатись результат
Працівниця прийшла на роботу 18 березня, вже 3 квітня їй відкрито листок непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами. Це її перше робоче місце. Як працівниці розрахувати допомогу по вагітності та пологам?
Не правильно :(
Відповідно до п. 29 Постанови КМУ № 1266, якщо протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку застрахована особа має страховий стаж менше шести місяців, середня зарплата визначається для допомоги по вагітності та пологах виходячи з нарахованої зарплати, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної зарплати та не менше за розмір мінімальної зарплати.
Отже, оскільки працівниця протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку мала страховий стаж менше шести місяців, розрахунок допомоги по вагітності та пологам здійснюється із суми заробітної плати, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати.
Не правильно :(
Відповідно до п. 29 Постанови КМУ № 1266, якщо протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку застрахована особа має страховий стаж менше шести місяців, середня зарплата визначається для допомоги по вагітності та пологах виходячи з нарахованої зарплати, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної зарплати та не менше за розмір мінімальної зарплати.
Отже, оскільки працівниця протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку мала страховий стаж менше шести місяців, розрахунок допомоги по вагітності та пологам здійснюється із суми заробітної плати, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати.
Не правильно :(
Відповідно до п. 29 Постанови КМУ № 1266, якщо протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку застрахована особа має страховий стаж менше шести місяців, середня зарплата визначається для допомоги по вагітності та пологах виходячи з нарахованої зарплати, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної зарплати та не менше за розмір мінімальної зарплати.
Отже, оскільки працівниця протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку мала страховий стаж менше шести місяців, розрахунок допомоги по вагітності та пологам здійснюється із суми заробітної плати, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати.
Правильно :)
Відповідно до п. 29 Постанови КМУ № 1266, якщо протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку застрахована особа має страховий стаж менше шести місяців, середня зарплата визначається для допомоги по вагітності та пологах виходячи з нарахованої зарплати, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної зарплати та не менше за розмір мінімальної зарплати.
Отже, оскільки працівниця протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку мала страховий стаж менше шести місяців, розрахунок допомоги по вагітності та пологам здійснюється із суми заробітної плати, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати.
Далі
Перевірити
Дізнатись результат
Це для Вас нова сфера...
Ви дали до 25% правильних відповідей.
Швидше за все, Ви ще не нараховуєте зарплату, лікарняні та інші виплати, але хочете вивчити це питання.

Чекаємо Вас на серії безкоштовних майстер-класів:
« ТОП-10 помилок у нарахуванні зарплати, відпускних, лікарняних
»
,
на яких Ви опануєте необхідними навичками, відсутність яких призводить до штрафів.

До зустрічі!
Спробувати ще раз
Ви тільки почали...
Ви дали 25-50% правильних відповідей.
Швидше за все, Ви вже нараховуєте зарплату, лікарняні та інші виплати і знаєте деякі моменти. Але, цього мало, щоб не допускати помилок.
Тому..

Чекаємо Вас на серії безкоштовних майстер-класів:
« ТОП-10 помилок у нарахуванні зарплати, відпускних, лікарняних
»
,
на яких Ви оволодієте необхідними навичками, відсутність яких призводить до штрафів.

До зустрічі!
Спробувати ще раз
Ви вже працюєте в кадровому обліці...
Ви дали 50-75% правильних відповідей.
Швидше за все, Ви вже нараховуєте зарплату, лікарняні та інші виплати і знаєте деякі моменти.
Але, цього мало, щоб не допускати помилок.
Тому...

Чекаємо Вас на серії безкоштовних майстер-класів:
« ТОП-10 помилок у нарахуванні зарплати, відпускних, лікарняних
»
,
на яких Ви оволодієте необхідними навичками, відсутність яких призводить до штрафів.

До зустрічі!
Спробувати ще раз
Це дуже непогано :)
Ви дали 75-100% правильних відповідей.
І це дуже непогано, Ви володієте базовими навичками. Але Ви розумієте, що цього мало, щоб не допускати помилок.
А помилка в нарахуванні зарплати, лікарняних та інших виплат, навіть якщо вона одна - це, швидше за все, штраф :(

Чекаємо Вас на серії безкоштовних майстер-класів:
« ТОП-10 помилок у нарахуванні зарплати, відпускних, лікарняних
»
,
на яких Ви оволодієте необхідними навичками, відсутність яких призводить до штрафів.

До зустрічі!
Спробувати ще раз
Залишились питання?